Szentháromság vasárnapja

2018. május 27.

1. Csütörtökön este 6 órakor lesz szentmise, előtte elimádkozzuk a Lorettói Litániát.

2. Pénteken este 6 órakor lesz igeliturgia.

3. Pénteken nem lesz ministránsfoglalkozás.

4. Júniusban a csütörtöki szentmisék előtt Jézus Szíve litániát imádkozunk.

5. Plébániáink nyári hittanos napközije az idei évben július 23-27. között kerül megrendezésre Alsóörsön. A napközire május végéig lehet jelentkezni.

6. Szombaton hittanos találkozó lesz Tihanyban. Azokkal, akik jelentkeztek a találkozóra, reggel fél 8-kor indulunk a templomtól.

7. Szombaton – Úrnapjának előestéjén – világméretű Szentségimádás lesz, melyhez plébániáink is csatlakoznak. Szentkirályszabadján 17:00-18:00 óráig, Alsóörsön pedig 17:00-19:00 óráig, lesz szentségi adoráció.

8. Szombaton, a Szentségimádást követően, este 6 órától évadzáró hangversenyt ad a Gaudium Kórus. A Kedves Híveket szeretettel hívjuk és várjuk a Szentségimádásra és az azt követő hangversenyre!

9. Vasárnap Úrnapját ünnepeljük, a szentmise fél 12-kor kezdődik. A szentmisét körmenettel zárjuk a templom körül. A gyermekeket buzdítjuk, hogy gyűjtsenek virágszirmot, melyet a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladva kosaraikból hinthetnek.