Pünkösd

2018. május 20.

1. Az idei évtől a Szentatya rendelkezése alapján pünkösd utáni hétfőn Szűz Máriának, az Egyház Anyjának emléknapját tartjuk. A szentmise 11 órakor kezdődik.

2. Csütörtökön és pénteken este 6 órakor igeliturgia lesz.

3. Május a Boldogságos Szűz Mária hava, ezért csütörtök esténként elimádkozzuk a Lorettói Litániát.

4. Pénteken 5 órától lesz ministránsfoglalkozás.

5. Plébániáink nyári hittanos napközije az idei évben július 23-27. között kerül megrendezésre Alsóörsön. A napközire május végéig lehet jelentkezni.

6. Jövő héten Szentháromság vasárnapját ünnepeljük.

7. Június 2-án hittanos találkozó lesz Tihanyban, melyre a bencések szeretettel várják a paptestvéreket, hitoktatókat, fiatalokat és gyermekeket. A hittanos találkozóra május 27-ig lehet jelentkezni. Az esemény programja a hirdetőtáblán megtalálható.

8. Június 2-án – Úrnapjának előestéjén – világméretű Szentségimádás lesz, melyhez plébániáink is csatlakoznak. Alsóörsön június 2-án 17:00-19:00 óráig, Szentkirályszabadján pedig 17:00-18:00 óráig lesz szentségi adoráció.

9. Június 2-án, a Szentségimádást követően, este 6 órától évadzáró hangversenyt ad a Gaudium Kórus. A Kedves Híveket szeretettel hívjuk és várjuk a Szentségimádásra és az azt követő hangversenyre!

10. Az idei évben június 3-án ünnepeljük Úrnapját. Úrnapján a szentmise fél 12-kor kezdődik A szentmisét körmenettel zárjuk. A gyermekeket buzdítjuk, hogy gyűjtsenek virágszirmot, melyet a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladva kosaraikból hinthetnek.