Húsvét 5. vasárnapja

2018. április 29.

1. Brenner János atya boldoggá avatására május 1-én, kedden, reggel fél 7-kor indul a busz Szentkirályszabadjáról. Enni- és innivalót – valamint akinek szükséges, kisszéket – hozzunk magunkkal. A napszúrás elkerülése végett ne feledkezzünk meg betenni a csomagunkba sapkát vagy kalapot, illetve eső esetére hozzunk magunkkal egy vékony esődzsekit. A helyszínen lesz kegytárgy árusítás, ezért egy kis költőpénzzel is érdemes készülni. A csomagoláskor tartsuk szem előtt, hogy a buszra napközben nem tudunk feljutni, ezért a legfontosabb holmijainkat (enni- és innivaló, esődzseki) egy helyre, pl. egy kis hátizsákba pakoljuk, amit a buszról magunkkal tudunk vinni.

2. Május a boldogságos Szűz Mária hava, ezért a csütörtöki szentmisék előtt elimádkozzuk a Lorettói Litániát.

3. Pénteken este 6 órakor kezdődik az igeliturgia.

4. Egy hét múlva május első vasárnapja, anyák napja lesz. Ne feledkezzünk meg az édesanyák köszöntéséről!

5. A Veszprémi Főegyházmegye társvédőszentjének, Boldog Gizella Királyné főünnepének alkalmából, május 12-én, két hét múlva szombaton, délelőtt 10 órakor ünnepi szentmisét mutatnak be a veszprémi Óváros téren. A szónok Dr. Veres András győri megyéspüspök úr lesz.

6. Plébániáink nyári hittanos napközije az idei évben július 23-27. között kerül megrendezésre Alsóörsön. A napközire május végéig lehet jelentkezni.