Beszámolók

A szentkirályszabadjai Szent István Király templom
14.835.000,- Ft felújítási támogatásban részesült

A Miniszterelnökség kezelő szerveként eljáró Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. - mint támogató - a Magyar templom - felújítási Program megvalósításához szükséges támogatás biztosításáról szóló 1148/2021. (III.31.) Korm. határozata alapján a Szentkirályszabadja, Szent István Király templom felújítására elnyert EEÖR-KP-1-2021/1-000335 számú pályázat keretén belül 14 835 000,- Ft támogatásban részesült.

A támogatás keretén belül elkészült az Örökségvédelmi engedély, a faldiagnosztikai szakvélemény, és megvalósult a templom körüli vízelvezetés, és a külső falak utólagos vízszigetelése.

Ezúton is köszönetet mondunk és hálánkat fejezzük ki, hogy a támogatás eredményeként a régóta fennálló falvizesedési problémák megoldódtak.